ŞANLIURFA ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

Test Hazırlama Teknikleri Kursumuz tamamlandı

Ölçme Değerlendirme Merkezimiz ve Harran Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen Test Hazırlama Teknikleri kursumuz tamamlandı.
Test Hazırlama Teknikleri Kursumuz tamamlandı

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün faaliyetlerini Şanlıurfa genelinde yaygınlaştırmak ve Şanlıurfa’da ölçme değerlendirme uygulamalarının niteliğini artırmak amacıyla Şanlıurfa Ölçme Değerlendirme Merkezi ve Harran Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen Test Hazırlama Teknikleri Kursu tamamlandı.

Yenişehir Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda düzenlenen ve beş gün süren kursa, eğitim görevlileri olarak Harran Üniversitesi Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Ana Bilim Dalı Başkanı Dr. Sedat Şen, öğretim üyeleri Dr. Ragıp Terzi ile Dr. Derya Evran ve Şanlıurfa İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi ekip üyeleri katıldı.

50’den fazla öğretmenin katılım gösterdiği kursta temel ölçme değerlendirme kavramları, PISA ve TIMSS uygulamalarının incelenmesi ve madde hazırlama teknikleri gibi konular üzerinde duruldu.

EĞİTİMLER DEVAM EDECEK

Ölçme ve değerlendirme ile ilgili farkındalık oluşturma ve ölçme değerlendirme alanında öğretmenleri bilgilendirmek amacıyla eğitimler devam edecek. İlerleyen tarihlerde merkez ilçe dışındaki ilçelerden görev yapan öğretmenlere yönelik eğitimler düzenlenecek.

30-11-201830-11-201830-11-201830-11-2018

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ertuğrul Gazi Mahallesi Osman Gazi Caddesi No.14 Şanlıurfa, Haliliye - 0(414) 280 63 18 / 0(414) 280 63 19

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.