ŞANLIURFA ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

Soru Otomasyon Sistemi

Aşağıdaki adımları takip ederek soru otomasyon sistemine kaydınızı oluşturabilirsiniz.
Soru Otomasyon Sistemi

İlimiz genelinde yapılan soru hazırlama çalışmalarını daha sistematik hale getirmek amacıyla ihtiyaç duyulan soru otomasyon sistemi kullanıma açılmıştır. Merkezimizin çalışmalarına katkı sağlamak isteyen öğretmenlerimiz üye olarak hazırladıkları soruları bizlerle bu platform üzerinden paylaşabiliyor. Soru otomasyon sistemi, soru havuzu oluşturmak amacıyla kurulmuştur. Bu sisteme üye olan öğretmenlerimiz herhangi bir zaman diliminde hazırlamış oldukları soruları sistem üzerinden ilgili ders, sınıf ve kazanım gibi bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girerek sisteme yükleyebilir. Yüklenecek sorular PDF formatında olmalıdır.

NASIL KAYIT OLABİLİRİM?

1) Öncelikle buradan kayıt sayfasını açınız.
2) Kayıt formunda sizlerden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurunuz.
3) Google reCAPTCHA'nın "Ben robot değilim" onay kutusunu işaretleyiniz.
4) "Kayıt Talebi Oluştur" butonuna basarak kaydınızı tamamlayınız.
5) Merkezimiz tarafından başvurunuz onaylandığında şifre oluşturmak için bir e-posta alacaksınız.

Şifrenizi oluşturduktan sonra sisteme giriş yapabilirsiniz. Herhangi bir sorunla karşılaşan öğretmenlerimiz, odm63@meb.gov.tr e-posta adresine mail atarak bizimle irtibata geçebilirler.

NASIL SORU YÜKLEYEBİLİRİM?

Şifre oluşturduktan sonra sisteme buradan giriş yaparak sol menüde "SORU MODÜLÜ > Soru Oluştur" bölümünden sorularınızı yükleyebilirsiniz.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ertuğrul Gazi Mahallesi Osman Gazi Caddesi No.14 Şanlıurfa, Haliliye - 0(414) 280 63 18 / 0(414) 280 63 19

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.