ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi kapsamında bilgilendirme toplantısı düzenlendi

Ölçme Değerlendirme Merkezimizce ilimizde bulunan 26 meslek lisesi ile "Sınıf İçi Değerlendirme" üzerine bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi kapsamında bilgilendirme toplantısı düzenlendi

"Mesleki Eğitimde 1000 Okul" projesi kapsamında somut adımlar atılmaya devam ediyor. Seçilen okulların altyapısının güçlendirilmesinden eğitim ortamlarının zenginleştirilmesine kadar çok sayıda destek kapsamında seçilen okullara 2020'de 164 milyon liralık yatırım yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), okullar arası başarı farklarını azaltmak ve mesleki eğitimi güçlendirmek için başlatılan Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi kapsamındaki okullarda görevli yönetici ve öğretmenlere ölçme ve değerlendirme eğitimi verilmesi kararlaştırılmııştı. Bu doğrultuda Şanlıurfa'da bulunan 26 meslek lisemizde görevli yönetici ve öğretmenlerden oluşan toplamda 698 katılımcıya eğitim verildi.

15 Ocak 2021 Cuma günü üç ayrı oturumda gerçekleştirilen eğitimde 1. oturumda konuşmacı olarak ekip üyelerimizden Şahin ÖZBİLİCİ, 2. oturumda Emrah TEMİZ ve 3. oturumda Ali AYKUT yer aldı.

Şanlıurfa'dan seçilen 26 okulumuza 22 Şubat-5 Mart tarihleri arasında "Tamamlayıcı (Alternatif/Yeni) Değerlendirme Yöntemleri" eğitimleri verilecek.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ertuğrul Gazi Mahallesi Osman Gazi Caddesi No.14 Şanlıurfa, Haliliye - 0(414) 280 63 19

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.