ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

Merkezimizden uzaktan eğitim döneminde öğrencilerimize büyük destek

Ölçme Değerlendirme Merkezimizin öncülüğünde yürütülen proje ile öğrenci ve öğretmenlerimizi tasarlanan panel aracılığıyla buluşturuyoruz.
Merkezimizden uzaktan eğitim döneminde öğrencilerimize büyük destek

İl Millî Eğitim Müdürümüz İsmail YAPICIER'in talimatları ile ÖDM Koordinatörümüz Mehmet Necat MELİK'in öncülüğünde başlattığımız "Öğretmenim Bir Soru Sorabilir Miyim?" projesi ile öğrencilerimiz çözemedikleri soruları çözdürebiliyor.

Şubat ayında PHP, CSS ve MySQL altyapısı ile kodlanan yazılım Şanlıurfa Valiliği'nden alınan makam oluru ile Akçakale ilçesinde bir ay süre ile pilotlandıktan sonra 13 ilçede faaliyete alındı. Şanlıurfa'da görev tapan yaklaşık 450 öğretmenin soruları cevaplandırdığı sistemden şimdilik 8 ve 12. Sınıftaki öğrencilerimiz yararlanabiliyor. Birkaç tık ile gönderilen sorular sistem tarafından otomatik olarak ilgili branş öğretmenlerinin ekranına düşüyor. Bunun yanı sıra sistem için Android platform desteği de sunuluyor.

KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASINDA %100 HASSASİYET

Sistemde öğrencilere ait hiçbir kişisel veri yer almazken, sorularla ilgili yapılan yazışmalar sorular cevaplandıktan sonra 7 gün içinde kalıcı olarak siliniyor. Proje tanıtım sayfasına ve uygulamalara aşağıdaki bağlantılar aracılığı ile ulaşabilirsiniz:

Proje Sayfası: http://sanliurfaodm.meb.gov.tr/obss
Google Play Store: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.urfaodmobss&hl=tr_TR

08-05-2021

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ertuğrul Gazi Mahallesi Osman Gazi Caddesi No.14 Şanlıurfa, Haliliye - 0(414) 280 63 19

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.