ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

Genel Müdürümüz Dr. Sadri ŞENSOY soru yazarı öğretmenlerimizle bir araya geldi

Ölçme Değerlendirme Merkezimizce çevrimiçi olarak düzenlenen çalıştay Genel Müdürümüzün katılımıyla gerçekleştirildi.
Genel Müdürümüz Dr. Sadri ŞENSOY soru yazarı öğretmenlerimizle bir araya geldi

Ölçme Değerlendirme Merkezimizin ortaokul ve lise düzeyinde soru hazırlama çalışmalarına destek veren öğretmenlerimiz, Genel Müdürümüz Dr. Sadri ŞENSOY ile çalıştayda bir araya geldi. Çevrimiçi olarak düzenlenen çalıştayda beceri temellerin sorular ve bu soruların yazım süreçleri ile ilgili değerlendirme yapan Genel Müdürümüz Dr. Sadri ŞENSOY sınav sistemimizdeki soruların nitelik olarak üst seviyelerde olduğunu belirterek; "Bu alanda yaptığımız çalışmalar TIMSS gibi uluslararası izleme araştırmalarında da olumlu yönde etkisini gösteriyor." ifadelerini kullandı. Öğretmenlerimize soru yazım süreçleri ile ilgili tavsiyelerde bulunan Genel Müdürümüz, Şanlıurfa Ölçme Değerledirme Merkezi ekip üyelerine ve soru yazarlarımıza katkılarından dolayı teşekkür etti.

Çalıştay soru cevap bölümü ve soru otomasyonunun tanıtımının ardından sona erdi.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ertuğrul Gazi Mahallesi Osman Gazi Caddesi No.14 Şanlıurfa, Haliliye - 0(414) 280 63 19

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.